Prečo idem do pochodu za Život

Autor: Michal Hušek | 25.3.2012 o 11:57 | (upravené 25.3.2012 o 12:05) Karma článku: 12,84 | Prečítané:  1232x

Takmer celý týždeň som behal s bielou stužkou na bunde a v nedeľu podvečer si tiež nájdem čas aby som sa zapojil do pochodu za život o 18.30 na Hviezdoslavovom námestí. Urobím to preto, lebo toto je téma, ktorá nesmie byť zabudnutá. Nesmie nám byť ľahostajné čo sa deje s malými deťmi a až vôbec sa nám to nemôže zdať normálne. Akokoľvek do nás, kresťanov, šije pseudoliberálna lobby, my nesmieme stíchnuť. Lebo keď my stíchneme, stíchne civilizácia.

 

Úvodom len krátko: potrat je zbabelá vražda. To len aby ste vedeli s kým máte dočinenia.

 

Veľa krát sa spomína potrat ako "slobodná voľba ženy", ako "právo ženy vybrať si" a podobne. Viem, že to bude znieť trocha provokatívne, ale kde ste nechali muža? Ak je nechcené tehotenstvo "problém" tak je to potom problém jednej aj druhej osoby, ktorá sa na tom podieľala.

Nieje to vec ktorá patrí žene, nieje to niečo čo si sama spôsobila a nech za to teraz nesie zodpovednosť.

Alibizmus typu "zaplatím ti ten potrat" a podobne to znie ako zaplatím ti to odbité spätné zrkadlo na aute čo si mi požičal. Akoby len spôsobil škodu na predmete. Na predmete, ktorým je žena a škodu, ktorá je novým životom. Nestarať sa a nerozmýšľať. Veď akoby zaplatenie potratu bolo len zaplatenie pokuty, za to, že si nekúpil aspoň prezervatív. Ako v autobuse. Ak si nekúpiš lístok, riskuješ pokutu.

Ak otcovia takýchto detí degradujú svoje povinnosti "v lepšom prípade" na potrat a v "horšom prípade" na úplnú ignoráciu následkov svojho činu, tak sme civilizácia zrelá na vymretie. A demografi mi dajú za pravdu.

 

Nemienim sa týmto problémom zaoberať zo všetkých strán a aspektov. Jednak je to veľmi široká téma a jednak na túto tému písalo a rozprávalo už veľa múdrych ľudí. Ale napadá mi jeden zaujímavý uhol pohľadu.

Keby naša spoločnosť nebola na takom vysokom stupni civilizačného úpadku, možno by to vyzeralo trochu ináč. Keby sme dnes nepočúvali o "partnerkách" , či "družkách" známych ľudí a miesto toho by sme počúvali o "manželkách" možno by to bolo celé trocha inak. Keď sa počne dieťa vo fungujúcej rodine, nezvykne sa o ňom nerozmýšľať ako o probléme či niečom, čo treba odstrániť. Žena sa nemusí báť, že ju otec dieťaťa opustí a že na to ostane sama. Ale dnes je takéto zmýšľanie veľmi out a aj preto sa už milióny Slovákov a Sloveniek nenarodilo.

Keby dnes rôzne skupiny (pseudoliberáli, agresívni antikatolíci, homosexualisti) neútočili zo všetkých strán na rodinu ako takú, asi by to celé vyzeralo ináč. Netvrdím, že by to bolo ideálne, ale bolo by to určite lepšie.

 

Chcel som len v krátkosti poukázať na fakt, že my, muži, by sme sa nemali od problému potratov dištancovať a mali by sme ho brať ako vlastný. Veď žena nemôže dieťa počať sama, lebo jednoducho ho sama ani nemá vychovávať. Na to je rodina.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?