Hladné deti pred Teskom

Autor: Michal Hušek | 4.1.2013 o 11:12 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  1913x

Už ste to počuli? Pred určitými predajňami spoločnosti Tesko, mrú deti od hladu, lebo si nemôžu nič kúpiť v nedeľu. A čo je horšie, dokonca ani kondómy tam nepredávajú! Ale za toto zlo minimálne na úrovni útoku na Minas Tirith nemôže tento nešťastný zneužitý obchodný reťazec. Za to môže ako vždy, hlavný nepriateľ všetkého skvelého, pokrokového, socialistického, sovietskeho a pseudoliberálneho - Cirkev!

Tak si to rozložme na drobné. Spločnosť X, uzavrela nájomnú zmluvu so spoločnosťou Y za zmluvných podmienok Z. Absolútne nezaujímavá správa. Teda keby v tom určití novinári nevideli šancu atakovať Cirkev.
Máme premiéra zlodeja a prezidenta čo porušuje ústavu. Napriek tomu si stále myslím, že žijeme v štáte ktorý svojím zriadením pripomína demokraciu. V demokracii je sloboda podnikania jedným s kľúčových faktorov na identifikáciu tohoto politického systému.
Teda keď vlastním majetok smiem rozhodnúť o tom ako a komu ho predám, či prenajmem.
No súčastnosť sa ma snaží presvedčiť o niečom celkom inom.
Teda nie celkom, ale minimálne o tom, že toto neplatí, pokiaľ je majiteľ Cirkev. Že Cirkev nemá právo nakladať so svojím majetkom, že Cirkev ho nesmie prenajímať za podmienok ako chce a že Cirkev by mala požiadať o povolenie niečo prenajať minimálne každého jedného novinára.
A že čo si to vlastne dovoľuje tá Cirkev, vlastniť majetok, lepšie by to bolo znárodniť a postaviť tam dom Slovensko- Sovietskeho priateľstva, pioniersky dom alebo rovno potratovú kliniku...

Ľudia čo, majú inokedy ústa plné slobody a demokracie, ju zrazu úplne verejne upierajú jednému subjektu. Rozhorčujú sa nad tým, že si dovolil uzavrieť zmluvu ohľadne vlastného majetku.
Ešte je vhodné nezabúdať, že zmluva sa uzatvára vždy medzi dvoma subjektami. A asi to nebude až taký koniec sveta, keď to daným obchodným reťazcom neprekáža.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská zástava.


Už ste čítali?