Ohrozia nás teda tie homosexuálne manželstvá?

Autor: Michal Hušek | 31.5.2013 o 10:29 | Karma článku: 11,80 | Prečítané:  2166x

Pred nedávnom som mal blog na tému, ktorá sa dotýkala manželstiev homosexuálov vo Francúzsku. Môj názor na túto tému je negatívny, ale mal som tú možnosť vypočuť si pri viacerých príležitostiach argumenty za homosexuálne manželstvá a došiel som k záveru, že sa delia na 2 základné skupiny.

Prvou sú ľudia homosexuálne orientovaní a im blízki. Tí to presadzujú z pohľadu pocitu že ide o ich právo a niečo čo im je upierané.

Keďže homosexuálov sú tie 3-4 percentá, nie všetci čo sú za tieto zákony sú automaticky homosexuáli.

Spomeniem najčastejšie argumenty týchto ľudí za homosexuálne maželstvá, respektíve dôvod ich nechápania odporu ľudí ako som ja.

Jeden z hlavných argumenov je, že ide o niečo, čo sa heterosexuálnej väčšiny netýka. Proste že mňa nijako neohrozí fakt, či sa niekde na úrade zosobášia dvaja chlapci. Že moje právo a možnosť budovať si rodinu podľa mojích predstáv týmto nebude nijako ovplyvnené.

Na prvý pohľad to znie logicky.

Na druhý však už nie.

Ako teda môžu homosexuálne manželstvá ohroziť tie klasické a prečo majú ľudia “ktorých sa to netýka” plné právo hovoriť do tejto problematiky?

Poďme na to logicky.

Ľudia, ktorí presadzujú homosexuálne manželstvá, sú prakticky bez výnimky liberálneho zmýšľania. Je jedno, či ide priamo o homosexuálov, alebo ľudí ich podporujúcich.

A tu mi niečo nepasuje. Pre týchto liberálnych ľudí je najvyššou métou štátom uznaný zväzok? Ten papier, ktorým mnohí ich (nie všetci) liberálni kolegovia tak pohŕdajú?

Mnohí liberálne zmýšľajúci ľudia sa práve neženú do manželstva a radšej žijú vo voľnom zväzku. Tak prečo je pre homosexuálov vrcholom blaha vydobitie práva na ten “papier”?

Verím, že mnohí nad tým až tak do hĺbky nepremýšľajú. Že to proste chcú, aby si mohli zobrať svojho partnera za muža či ženu či ako sa už dohodnú.

Ale na druhej strane som si istý, že je mnoho takých čo hľadia ďalej.

Keď sa podaril jeden “papier”, prečo by sa nepodaril druhý?

Dnes je už na stole celkom vážne bigamia. Dá sa na to použiť podobná rétorika, ako pri homosexuáloch. Tento krát sa to dá našiť na “diskrimináciu” bisexuálov. Proste keď sa mu páči aj chlapec a dievča, tak prečo by si nemohol zobrať obidvoch? Veď to je diskriminácia, nie?

Na ďalší stupeň sa tento krát nečaká a rovno sa spomína aj mnohoženstvo arabského typu.

Čo bude ďalej? Nechcem vedieť. Ale možno nieje ďaleko čas, keď sa budú chciet’ sobášiť napríklad brat so sestrou (veď v starom Egypte to bolo bežné) alebo nejaký americký farmár so svojou kobylou.

Prehnané? Nechutné? Dnes.

Zajtra to už bude ľudské právo.

Ale späť k “papieru”. Je toto teda finálnym cieľom tejto politickej sily? Aby mohla mať ľubovoľná neprázdna množnina živočíchov “papier” s ľubovoľnou neprázdnou  množinou živočíchov?

Takmer.

Čím viac rôznych “papierov” , “manželstiev” a “partnerstiev” bude existovať, tým bude originálne manželstvo slabšie.

V momente, keď bude manželstvom všetko, tak zároveň manželstvo nebude ničím.

A už sme v závere. Týmto najradikálnejším pseudoliberálom naozaj nejde o ďalšie “papiere”. Im ide o to, aby bolo manželstvo ničím a teda fakticky zaniklo. To už dáva zmysel, v súvislosti s trendom pohŕdania manželstvom aj u heterosexuálnych pseudoliberálov. Chcú ho zničiť a dostať spoločnosť na úroveň zvieratiek, ktoré sa pária každý rok s tým, kto je po ruke.

To znamená áno.

Homosexuálne manželstvá priamo ohrozujú ľudí, ktrorí chcú žiť a tvoriť klasickú rodinu a majú plné právo sa k téme vyjadrovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?