Trochu o tej adventnej nenávisti

Autor: Michal Hušek | 3.12.2013 o 11:06 | (upravené 3.12.2013 o 11:45) Karma článku: 15,71 | Prečítané:  3124x

Vôbec neskrývam fakt, že ma k tomuto názvu inšpiroval šútiho obrázok. A tiež neskrývam fakt, že idem pridať svoj hlas do hukotu, ktorý sa spustil okolo posledného pastierskeho listu Slovenských biskupov.

Chcel by som však čitateľa môjho blogu najprv poprosiť aby si “odskočil” na tento link:

http://kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013

Ak tak čitateľ urobil, tak má teraz veľký náskok pred mnohými ľuďmi, ktorí si svoj názor netvoria na základe toho čo biskupi napísali, ale čo novinári napísali, že biskupi napísať chceli.

 

Pastierske listy niesu žiadnym novým fenoménom, existujú už veľmi dlho a zaoberajú sa množstvom tém. Raz nám povedia niečo filozofickejšie, raz praktickejšie. Raz vzdialenejšie realite a niekedy trafia do čierneho.

Tak ako v poslednú nedeľu.

Skúsme sa na to pozrieť trochu politicky súdruhovia. Lebo témy, ktorých sa daný list dotýkal, boli nielen náboženské a spoločenské ale rovno politické.

Keď sa v médiách producíruje Oľga s názormi toho Čo nosil svetlo, tak je to úplne v poriadku. Keď otvorene nazýva desaťtisíce v Košiciach pedofilmi tak je všetko ok. Berie štátny plat a povýšenecky sa na nás smeje z mediálneho priestoru.

A zrazu sa ozve druhá strana, Katolícka Cirkev. A spustí sa bolševicko-pseudoliberálna vlna špiny. Odhliadnuc od ich “argumentov” musím poukázať na nebezpečný fakt.

Keď si pustia všeliaké Oľgy hubu na špacír, tak je to rešpektovaný politický názor. Keď má niekto opačný politický názor, tak sa dočká vlny propagandistickej nenávisti že by sa súdruh Gottwald hanbiť nemusel.

Objektívne médiá? Sloboda slova? Bohužiaľ len utópia. Dávno vieme, že médiá realitu nepopisujú, ale snažia sa je tvoriť. Niektoré, sa s tým ani neskrývajú.

Občas sa zjaví nejaký argument, že Cirkev sa nemá miešať do politiky, nemá sa k ničomu vyjadrovať a má úplne mlčať. Je triumfom komunistov, že toto si stále niekto myslí.


Katastrofálny problém je v interpretácii slov Cirkvi. Preto som aj tento blog začínal linkom na ten list. Lebo napríklad množstvo ľudí si dodnes myslí, že cirkev nenávidí homosexuálov. Myslí si, že homosexualita je hriech a kto je homosexuál ide do pekla. Myslia si že ženy majú podľa nás len stáť za sporákom a tak podobne. Nad týmto ostáva rozum stáť. A potom keď pápež František vyriekne svoje slávne “kto som ja, aby som ich súdil” tak počúvame o zmene doktríny, zmene cirkvi a podobne. Pritom len povedal nahlas tak ako to je, vždy bolo a vždy bude.

Klasicky sa pri tomto ospevovanom výroku “zabúda” na jeho druhú časť, v ktorej pápež kritizuje homosexuálnu lobby.

A sme späť pri pastierskom liste. Lebo presne to, okrem iného,  robia biskupi v tomto posolstve.


My sme obviňovaní z nenávisti, za to že máme iný názor. My sme obviňovaní z nenávisti, keď nechceme, aby naše deti čitali o princovi a princovi, rodičov volali rodič 1 a rodič 2, či neboli odňatí za to, že im doma nerozprávajú o sodomii.


Bohužiaľ nenávisť je to, čo sa spustilo proti tomu listu. Biskupi otvorene vravia že kráľ je nahý a pseudoliberáli a bolševici prskajú. Čím viac prskajú, tým sa viac boja. Takže ďakujem páni biskupi, že ste nevzdali boj proti kultúre smrti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?