Ako Braňo Ondrášik svet zachránil

Autor: Michal Hušek | 6.3.2014 o 12:09 | (upravené 6.3.2014 o 12:18) Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1499x

Ešte že ho máme. A okrem toho stihol ešte aj snáď po tisíci krát objaviť Ameriku. Ale poďme k veci. Pán Ondrášik často vytiahne nejakú tému, celú ju pretočí, prestrihá a publikuje niečo tak prekrútené, že človek márne húta ako k tomu dospel.

Najčastejším cieľom útokov je Cirkev. Drvivá väčšina jeho útokov je bulvarizovaná informácia v prekrútenom štýle ako píšem vyššie. Aj keď sa preukáže jeho omyl, nezvykne mu to prekážať a s totožným elánom sa púšťa do nového útoku.

Spomínam si, ako som reagoval na jeho dokonale nezmyselné urážky na server Postoy.

Jeho posledný blog o návšteve kardinála Turksona bol však extrémne vtipný.

Podľa jeho mienky jeho blogy (a blogy  podobné jeho) spôsobili, že kardinál sa vyjadril zmierlivo na adresu gayov. Považuje to za svoj úspech (a úspech jemu podobných) a myslí si, že niečo zmenil.

Teraz to preložme do reči katolíckeho kresťana, laika, nijako zvlášť teologicky vzdelaného.

Teda podľa pána Ondrášika bol kardinál Turkson donútený opustiť nejakú jeho vlastnú nenávisť a začať sa pod týmto tlakom vyjadrovať v duchu náuky katolíckej cirkvi.

Odvážne, nie?

Ale tento mýtus o paralelnej Cirkvi nie je nový. Mnoho našich odporcov si vymyslelo nejaké vlastné náboženstvo, nejakú vlastnú katolícku cirkev s vlastnou náukou a problémami.

A tú kritizujú a očierňujú.

Ono je vlastne veľmi ťažké brániť sa, keď argumenty druhej strany útočia na niečo čo neexistuje a vyčítajú vymyslené problémy.

Druhá strana si už tradične dá viac záležať na očiernení Cirkvi a vlastnej mediálnej prezentácii, ako na niečom takom zanedbateľnom ako sú fakty.

Takže ešte raz:

Prečo sú homosexuáli homosexuálmi?

Lebo ich tak Boh stvoril.

Ide niekto do pekla za to ako ho Boh stvoril?

Samozrejme že nie.

Podporuje Cikrev sankcie/tresty atď proti homosexuálom?

Znova, je to vylúčené.

Cirkev sa zasadzovala o slobodu jednotlivca už od čias otroctva v Ríme až po dnešné hoci aj diskriminačné zákony proti homosexuálom. (Mimochodom, podla šaríje je za homosexualitu automaticky trest smrti. A arabi to berú vážne. Prečo toto nikto nerieši?)

Na záver pridám toľko opakovaný Františkov citát (parafrázu): “Ak homosexuál úprimne hľadá Boha, kto som ja aby som ho súdil?”

Táto veta vystihuje nielen prístup pápeža Františka, ale aj kardinála Turksona, emeritného pápeža Benedikta, mňa a celej cirkvi katolíckej. Keď to pán Ondrášik nevie, nech sa ani nedotýka svojej klávesnice nabudúce, kým si to nezistí a nenaštuduje.

Pre úplnosť pridám odstrihávanú druhú časť Františkovho výroku: "Homolobby je však problém".

A v tom je to. Nič viac tam nehľadajte.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?