Vraždiaci katolíci, alebo ako sa robí propaganda.

Autor: Michal Hušek | 13.6.2014 o 10:45 | Karma článku: 13,44 | Prečítané:  9930x

Možno ste zaregistrovali vo viacerých médiách článok o hroznom objave v Írsku. O telách 800 detí slobodných matiek nahádzaných v septiku. Skutočne odporné. Vlaste, bolo by to odporné, keby to bola pravda.

Nie, neprekvapuje ma to. Že médiá zase “zabudli” uviesť niečo tak nepodstatné ako sú fakty a že si z toho príbehu vybrali len to, čo im sedí do ich permanentného mediálneho gramscizmu. Lebo každý útok na cirkev sa cení.

Neutrálny výklad tohoto prípadu na základe informácií z médií by mohol znieť asi takto: V Írsku bol objavený masový hrob detí z domova pre slobodné ženy. Detské telá boli nahádzané v septiku. Ale mnohé články šli ešte ďalej. Oplývali ďalšími “dôležitými podrobnosťami” o tom ako cirkev nenávidí slobodné ženy, ako ich zatracuje a ako im tam určite ubližovala a týrala ich.

Vrchol bol jeden článok ktorý ste asi čítali, ktorý je napísaný takým spôsobom, že cirkev nepriamo viní zo smrti tých detí. Uvádza “dôležité podrobnosti” ale neuvádza pravé dôvody ich úmrtí, takže to znie tak, že ich vlastne určite zahrdúsili tie rádové sestry ružencami. A nahádzali do kanála.

Teraz poďme ku skutočným faktom: 

1. V Írsku existoval domov pre slobodné matky, patriaci cirkvi

2. Podmienky v tej dobe boli zlé a detská úmrtnosť vysoká.

3. Nedávno bolo objavené miesto, kde boli deti pochovávané.

Nie. Nebol to septik, kanál, nič podobné. To je hoax. Ako zdroj informácií môžem uviesť napríklad tento článok z Forbes:http://www.forbes.com/sites/eamonnfingleton/2014/06/09/that-story-about-irish-babies-in-a-septic-tank-is-a-media-hoax/

Alebo priamo toto video od objaviteľky kostier:

http://www.irishtimes.com/news/social-affairs/tuam-mother-and-baby-home-the-trouble-with-the-septic-tank-story-1.1823393

Takže v skutočnosti správa nehodná svetovej publikácie. Taký malý lokálny archeologický objav. Ale kdesi v tej správe sa objavila katolícka cirkev, takže poďho manipulovať s pravdou. Každý útok na cirkev sa cení, tak prečo to nevyužiť. Nikoho nezaujíma aká je pravda, hlavne že články mali vysokú čítanosť a splnili účel. Z odkrytých hrobov na správu o katolíkoch vraždiach malé deti, ktoré hádžu do kanála. Dobrá práca. Pseudoliberáli, falošní osvietenci a podobní marxisti sú spokojní.

Teraz nás čaká štandardný záver kauzy. Teda žiadny. Pracovná metóda týchto “novinárov” je stabilná. Bombasticky udrieť na cirkev a keď dôjde k vyvráteniu ich článkov, tak mlčať. Lebo čo nie je v novinách neexistuje. Lebo určite si pamätáte tú veľkú tlačovku o tom, ako prepustili Bratislavských františkánov s tým, že nikto z nich sa na deti ani len zle nepozrel, nieto ešte niečo horšie. Určite si spomínate na tie palcové titulky a podrobné články s rovnakou pompou ako keď ich obvinili zo zneužívania...

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?