Kto je tu v skutočnosti fundamentalista

Autor: Michal Hušek | 23.6.2014 o 10:55 | (upravené 23.6.2014 o 20:23) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  2359x

Prečítal som si blog pána Mistríka o "kresťanskom fundamentalizme". <irony>Ten blog musel byť asi naozaj veľmi dôležitý a kvalitný, keď to dotiahol až na titulku sme.</irony>  

Akúsi "prvú vrstvu" blogu tvorí posolstvo typu: Ako som sa pekne ráno zobudil, poďme si kopnúť do kresťanov. Blog neprináša v prvej vrstve nič čo by bolo treba reálne komentovať, alebo nebodaj brať na vedomie. Keďže pointou bolo ono kopnutie a nie seriózny komentár, nemôže ma prekvapovať, že autor vlastne vôbec nevie o čom píše a neunúva sa zistiť si, čo to vlastne tí kresťania požadujú či nepožadujú. Jeho dejinný predrečníci, marxisti-leninisti si často aspoň dali tú námahu a preštudovali si Bibliu a kresťanské učenie. Odporúčal by som to každému názorovému protivníkovi. Lebo inak pôsobí skôr smiešne ako vážne.

Blog má však aj druhú vrstvu, ktorá je podstatne dôležitejšia. Autor v druhej časti kritizuje povinne voliteľné náboženstvo na školách. A to je alarmujúce. Výuka náboženstva totiž môže byť v 3 stavoch. Povinná, možná alebo zakázaná. V súčastnosti je v stave "možná" čo je jediný správny stav. Keďže ju kritizuje, musím z toho odvodiť, že by za ideálny stav považoval stav tretí, teda "zakázaná". Nič medzi tým nie je.

V prvej časti sa zaoberá okrem iného sexuálnou výchovou na školách. Tá sa môže nachádzať znova v tých troch istých stavoch, ako výchova náboženstva. Autor a jemu podobne zmýšľajúci, presadzujú stav "povinná" a kritizuje kresťanov za odpor. Pritom kresťania sa ju nesnažia zakázať, len presunúť znova do stavu "možná" s voliteľnosťou v podstate za totožných podmienok ako práve náboženstvo. Teda súhlas/nesúhlas rodiča, vo vyššom veku samotného dieťaťa.

Takže si to zhrňme. Kresťania presadzujú aby náboženstvo bolo možné, voliteľné a aby sexuálna výchova bola taktiež možná a voliteľná. Pseudoliberáli ako napríklad pán Mistrík presadzujú, aby náboženstvo bolo zakázané a sexuálna výchova povinná.

Ako hovoria inglišspíkri, let it sink in. A zamyslime sa, kto je tu vlastne ten fundamentalista.

Lebo toto sme tu už raz mali. Tiež mali plné ústa slobody a pokroku a ruky od krvi až po lakte...   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?