Kto je tu v skutočnosti fundamentalista

Autor: Michal Hušek | 23.6.2014 o 10:55 | (upravené 23.6.2014 o 20:23) Karma článku: 11,09 | Prečítané:  2348x

Prečítal som si blog pána Mistríka o "kresťanskom fundamentalizme". <irony>Ten blog musel byť asi naozaj veľmi dôležitý a kvalitný, keď to dotiahol až na titulku sme.</irony>  

Akúsi "prvú vrstvu" blogu tvorí posolstvo typu: Ako som sa pekne ráno zobudil, poďme si kopnúť do kresťanov. Blog neprináša v prvej vrstve nič čo by bolo treba reálne komentovať, alebo nebodaj brať na vedomie. Keďže pointou bolo ono kopnutie a nie seriózny komentár, nemôže ma prekvapovať, že autor vlastne vôbec nevie o čom píše a neunúva sa zistiť si, čo to vlastne tí kresťania požadujú či nepožadujú. Jeho dejinný predrečníci, marxisti-leninisti si často aspoň dali tú námahu a preštudovali si Bibliu a kresťanské učenie. Odporúčal by som to každému názorovému protivníkovi. Lebo inak pôsobí skôr smiešne ako vážne.

Blog má však aj druhú vrstvu, ktorá je podstatne dôležitejšia. Autor v druhej časti kritizuje povinne voliteľné náboženstvo na školách. A to je alarmujúce. Výuka náboženstva totiž môže byť v 3 stavoch. Povinná, možná alebo zakázaná. V súčastnosti je v stave "možná" čo je jediný správny stav. Keďže ju kritizuje, musím z toho odvodiť, že by za ideálny stav považoval stav tretí, teda "zakázaná". Nič medzi tým nie je.

V prvej časti sa zaoberá okrem iného sexuálnou výchovou na školách. Tá sa môže nachádzať znova v tých troch istých stavoch, ako výchova náboženstva. Autor a jemu podobne zmýšľajúci, presadzujú stav "povinná" a kritizuje kresťanov za odpor. Pritom kresťania sa ju nesnažia zakázať, len presunúť znova do stavu "možná" s voliteľnosťou v podstate za totožných podmienok ako práve náboženstvo. Teda súhlas/nesúhlas rodiča, vo vyššom veku samotného dieťaťa.

Takže si to zhrňme. Kresťania presadzujú aby náboženstvo bolo možné, voliteľné a aby sexuálna výchova bola taktiež možná a voliteľná. Pseudoliberáli ako napríklad pán Mistrík presadzujú, aby náboženstvo bolo zakázané a sexuálna výchova povinná.

Ako hovoria inglišspíkri, let it sink in. A zamyslime sa, kto je tu vlastne ten fundamentalista.

Lebo toto sme tu už raz mali. Tiež mali plné ústa slobody a pokroku a ruky od krvi až po lakte...   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?