Dnešní liberáli a marximus

Autor: Michal Hušek | 27.6.2014 o 8:34 | Karma článku: 7,11 | Prečítané:  853x

Vo svojích blogoch som už niekoľko krát spájal súčasný liberalizmus či skôr pseudoliberalizmus s komunizmom a marxizmom. To sa samozrejme mnohým ľuďom nepáči a mohli by si myslieť, že len tak metám izmami, miesto nadávok. Nie je to však tak. Je fakt, že ciele marxizmu a súčasného liberalizmu nie sú úplne totožné, ale praktiky na ich dosiahnutie a nepriatelia, ktorí musia padnúť po ceste, sú však tí istí.  

Antonio Gramsci. Ak toto meno poznáte, tak vám asi dochádza, o čom chcem písať. Ak nie, tak si kľudne odskočte na inú stránku a zistite si, kto to bol. Gramsci bol taliansky marxistický filozof, ktorý žil a  tvoril v prvej polovici 20. storočia. Bola to teda ešte doba fantazírovania o svetovej komunistickej revolúcii, bola to doba keď ešte všetkým nebola jasná totalitná tvár ZSSR.  Gramsci toho napísal veľa, ale zďaleka sa nechystám interpretovať všetko. Rád by som sa zameral na jeho myšlienky ako meniť spoločnosť a točiť verejnú mienku doľava. Lebo aj dnes sme prekvapivo  svedkami dôsledného plnenia jeho myšlienok.

Gramsci vravel, že súčasné zriadenie nie je len nejaká myšlienka, ktorá sa dá jednoducho vymeniť v hlavách ľudí. Tvrdil, že je zakorenená hlboko v kultúre a tradícii a tá je pôvodom zotrvačnosti existujúceho systému. Hlásal, že je treba ovládnuť kultúru a pomocou nej ovplyvniť ľudí. Podľa neho je treba budovať akúsi paralelnú štruktúru spoločnosti, s novou a “správnou” kultúrou. ktorá spôsobí, že ľudia začnú “správne” zmýšľať. Bolo treba postupne presadiť vlastných ľudí do kľúčových pozícií v spoločnosti a kultúre a cez nich meniť spoločnosť.  Nie vždy sa dá hneď strieľať do buržoázie, ale dá sa pomaly ovládnuť myslenie ľudí. Už v tej dobe považoval za kriticky dôležité postupné, tiché ovládnutie médií, vtedy hlavne tlače.

Gramsci hlásal, že pôvodcom a udržiavateľom týchto tradícií vo vtedajšom Taliansku je hlavne Katolícka cirkev. Teda pri presadzovaní myšlienok socializmu a prenikaní spoločnosťou sú katolíci hlavným nepriateľom. Gramsci vedel, že odstrániť katolicizmus nestačí, je ho treba nahradiť a to priamo marxizmom.  Považoval za vhodné spájať relatívne nové učenie marxizmu zo staršími filozofickými prúdmi, ktoré katolicizmu odporujú, bez toho či majú reálne niečo s marxizmom. Napríklad osvietenstvo. To mohlo v ľuďoch vyvolávať akýsi dojem historickej kontinuity.

Ok, koniec minulosti. Poďme do súčastnosti. A rozoberme si aplikácie jeho myšlienok na súčasnosť.

Slovensko je kresťanská, katolícka krajina. Hovorí o tom história či sčítanie obyvateľov. Hovorí o tom najnovšie aj ústava alebo napríklad tie stotisíce podpisov na hárkoch Aliancie za rodinu.  Áno. Na 5 miliónovom Slovensku niekoľko stotisíc ľudí podpísalo túto petíciu za cca jeden mesiac.  To znamená, že každý z autorov nenávistvých komentárov ktoré sa určite zjavujú pod mojím blogom pravdepodobne fyzicky pozná niekoho, kto to podpísal. Toto už nie je fejsbúkový ostrovček pozitívnej deviácie, toto je vlastnosť spoločnosti. Viete čo bolo najväčším zhromaždením na Slovensku od Novembra? Prekvapivo to nebol gejprájd ale Pochod za Život v Košiciach.   

Teraz sa pozrime na naše médiá.  Sú pro-kresťanské? Nie. Musia byť pro-kresťanské? Vzhľadom na to, že žijeme v kresťanskej spoločnosti by to nebolo prekvapivé, ale odpoveď je znova nie. Nemusia byť pro-kresťanské.  Stačilo by, aby boli objektívne. Ale objektívne médiá sú permanentnou utópiou. Naše médiá sú samozrejme proti-kresťanské.

Čo naša kultúra? Rešpektuje naše kultúrne hodnoty, alebo nie? Močenie v katedrále je umením, ale podpora pro-life stála miesto ceo Mozzily, vynálezcu javascriptu. (Príklady samozrejme nie sú zo Slovenska, ale stále sú z euro-americkej, pôvodne kresťanskej civilizácie. A ak nevieš čo je také úžasné na javascripte, tak si ho skús aspoň na deň vypnúť. ) Podobných ďalších prípadov sú doslova tisíce.  Takže naša súčasná kultúra znova nemá z našou pôvodnou kresťanskou kultúrou nič spoločné.

Prečo sú teda v kresťanskej spoločnosti médiá a kultúra dokonale opačné?  Lebo pseudoliberáli dobre poznajú Gramsciho a jemu podobných. Žijeme veľmi dobre fungujúci model paralelnej kultúry a spoločnosti vystavaný ako nástroj zmeny a ovplyvňovania myslenia ľudí. Presne ako to on písal vtedy v 30tych rokoch.  Súčasné médiá sú tiež dokonale ovládnuté pseudoliberálmi, tak ako by to práve Gramsci odporúčal.  Na dôkaz drobné zamyslenie. Keby bolo na Slovensku kresťanov len toľko, koľko je podpisov na petícii, tak sú neprehliadnuteľnou názorovou silou.  Ale ktoré médium je aspoň tolerantné ku kresťanom? Z hlavných žiadne.  Katolícke noviny ani Postoy to nezachránia.

Súčasná spoločnosť produkuje veľké množstvo proti-kresťanského materiálu a kŕmi menej uvažujúcich občanov svojou verziou marxizmu, ktorý chce nahradiť katolicizmus.  Znova drobné zamyslenie na dôkaz. V ČR je trochu “pozdvižení” kvôli zrušeniu proti-islamskej stránky na fejsbúku.  Predstavte si tri stránky, jedna bude proti-islamská, druhá proti-židovská, tretia proti-kresťanská. Ktorá z nich bude zrušená okamžite, ktorá až po nejakom čase a ktorá nikdy?  Asi je vám to jasné. Nie som anisemita ani antiislamista a vôbec toto nechcem riešiť. Chcem len poukázať, že v súčasnej spoločnosti je tolerancia útokov na kresťanstvo dokonale absolútna.

Takže znova neoddiskutovateľná likvidácia katolicizmu v Gramsciho duchu. Taktiež mi je povedomá glorifikácia osvietenstva a šírenie bludov o “temnom stredoveku”.  Na naštrbenie osvietenstva stačí hoci len krvaný paškvil zvaný Veľká Francúzska Revolúcia. Mimochodom, dodnes glorifikovaný. Zaujímavé, že svetová dominancia euro-americkej civilizácie vzišla práve z tak hrozne temného stredoveku.

Či sa nám to páči alebo nie, žijeme v kultúre vybudovanej na šírenie len jedného druhu myšlienok a v dobe médií pracujúcich na cielenom formovaní myslí na “správne” myslenie. Gramsci by sa tešil, ako dôsledne súčasná spoločnosť diskriminuje a perzekuuje kresťanov a demontuje všetko čo vybudovali.  Táto demontáž je však len pílením konára pod sebou. A vieme čo príde po odpílení.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?