Historická chyba niektorých konzervatívcov

Autor: Michal Hušek | 21.8.2014 o 11:42 | (upravené 21.8.2014 o 11:47) Karma článku: 7,75 | Prečítané:  1257x

Ja som konzervatívne zmýšľajúci človek. Dokonca som kresťanský konzervatívec, teda politické “vierovyznanie”, ktoré nie je v súčastnosti  brané za veľmi cool. Ale to mi pochopiteľne nikdy nevadilo. Nás konzervatívcov je viac ako by si priemerný čitateľ SME mohol myslieť, ale v poslednej dobe nás delí jedna téma. Rusko.

Veľa ľudí, ktorých názory si mnohých dôležitých otázkach veľmi vážim, akoby rozum potratili pri tak dôležitej téme. Velebia Rusko a zatracujú svet a civilizáciu v ktorej všetci žijeme.

Snažím sa aspoň pochopiť odkiaľ plynie táto iracionalita a dostávam viac menej podobné nepriame odpovede:  Súčasná “frontová línia” medzi konzervatívcami a liberálmi vedie cez takzvané pro-life témy.  O čo ide asi všetci vieme. Boj proti homosexualizmu, potratom, eutanázii, boj za rodinu a zvyšky morálky čo nám tu ostali.  My sme si tieto stretové témy nevybrali a radšej by sme riešili niečo iné, ale s tým nič nespravíme.

Prečo to zase spomínam. Tento náš politický boj zvádzame nie na národnej úrovni, ale minimálne na úrovni EÚ, alebo až celej Euro-Americkej civilizácie. Takže sú to Američania čo prichádzajú s homo manželstvami a sú to Eurosocialisti čo nám diktujú gender politiku.  S Bruselom sa sporíme o potratoch či registrovaných partnerstvách.

A potom tu máme Rusko.  Nikto tam nežijeme, nikto ho dohromady nepoznáme. Ale počúvame z neho všeliaké správy.  V Rus ku je zakázaná propagácia homosexualizmu deťom.  V Rusku si žiadni homo aktivisti ani neškrtnú.  Ten Putin, on je vlastne zadobre aj s pravoslávnou cirkvou.  Putin riadne zatočil s tými pusy rájot, to by sa tu nikdy nestalo. A tak ďalej.

A mnohí ľudia, ktorý zasvätili svoj život boju v pro-life vodách, vidia v Rusku odpoveď na svoje trápenia. Európa je pre nich prehnitá a dúhová, skazená a zatratená. Európa je zlá.  Ale Rusko je na správnej ceste, bojuje za tradičné hodnoty a nedovolí žiadne dúhové dianie. Rusko je dobré.

Teoretická diskusia na túto tému by sa dala viesť niekde v kaviarni Slávie v kúdoloch dymu nad polovychladnutou kávou, ale nie ju takto morbídne aplikovať do života.

Nič nie je samozrejme čiernobiele. V Rusku sú veci, ktoré tam “majú lepšie” a z ktorých by sme si mali brať príklad. A ide práve aj o spomínané pro-life body. Na to, čo by sme mali meniť v tej našej Európe by mi tento blog nestačili.  Ale toto je jedna veľká desivá hlúposť.

V tomto kontexte, keď “dobré” Rusko napadlo “zlú” pro-Európsku Ukrajinu, všetci títo bojovníci proti komunizmu a inokedy svetlé body racionálneho myslenia drukujú Rusku.

Máme zase výročie okupácie.

Nevadí.

Rusi vyprovokovali najväčšiu krízu od konca studenej vojny.

Nevadí.

Rusi si utrhli kus suverénneho štátu pár sto kilometrov od našich hraníc.

Nevadí.

Rusi môžu za to, že na východe Ukrajiny mrú ľudia.

Nevadí.

Rusi zatvárajú trhy, zatvárajú ľudí a rušia mekdonaldy.

Nevadí.

Rusi, respektíve pro-rusi zostrelili civilné lietadlo.

Nevadí.

Rusi zavádzajú cenzúru a znova vyháňajú elitu z krajiny.

Nevadí, veď deti sa tam nebudú učiť o homosexuáoch, to vám všetkým nestačí?

V tejto logike je ideálnou krajinou Severná Kórea, tam určite nemajú Pchongjang gej prájd.  

Na EÚ je veľa toho čo meniť, alebo naopak bojovať proti zmene. Ale Rusko nás nezachráni. Rusko je čoraz desivejší autoritársky štát a 80 percent obyvateľov tomu tlieska.  Jeho náklonnosť k pro-life je často len vybájená našou znudenosťou z Únie.  A to čo tam naozaj je, by som prirovnal k Ficovej novele ústavy.  S tou novelou súhlasím, ale je mi jasné, že Fico ju schválil len na nahnanie politických bodov.

A aj keby to tam bolo také ružové (zlá fráza :) ) čo nie je, tak stále to nestačí.  Kedy sme povýšili nejaké zákony o homosexuáloch nad slobodu suverénneho národa?  Odkedy je pre nás prijateľnejšia vojna ako politický boj?  Kedy sme vymenili demokraciu a ľudské životy za domnelú podporu rodiny?

Vravel som, že boj na línii “pro-life” sme si nevybrali. Aj František hovorí, že by sme sa nemali stále točiť dookola na týchto témach.

Ale sú tu ľudia, ktorí nevidia už nič iné. Zasekli sa v tejto časti a vidia cez ne celý svet. A to dosť deformovane. Nepotrebujeme takých konzervatívcov. Choďte do Ruska.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?